Elektrodrążenie

Elektrodrążenie drutowe

Elektrodrążenie* to proces obróbki elektroerozyjnej wykorzystujący metalową elektrodę drutową w celu wycięcia zadanego kształtu w materiale obrabianym.

Drut zawsze przecina obrabiany detal na wylot, toteż przed rozpoczęciem procesu należy w nim wykonać otwór startowy. Alternatywnie, obróbka może się rozpocząć od krawędzi detalu. Ponieważ cięcie drutem może odbywać się również pod kątem, możliwe jest obrabianie stożkowych detali lub wycinanie innych kształtów na górze oraz spodzie detalu. Drut jest wykonywany przeważnie z mosiądzu lub powlekanej miedzi i posiada średnice od 0.02 do 0.33 mm.

Wycinarki drutowe ( drutówki) z cyfrowymi generatorami dużej mocy przeznaczone do obróbki z dużą wydajnością przy zachowaniu integralności powierzchni.

Z łatwością poradzą sobie z detalami o dużym stopniu skomplikowania, również o dużych gabarytach stosowanymi do produkcji tłoczników, matryc, form, części w przemyśle lotniczym, medycznym itp..

Elektrodrążarka drutowa  CUT 300 to połączenie jakości i wydajności wraz z niskimi kosztami – atrakcyjną ofertą dla  klientów Budexpert

zakres roboczy maszyny:
 
   
Przesuwy X, Y, Z 550 x 350 x 400 mm
     
Maksymalne wymiary detalu (S x G x W) 1000 x 700 x 400 mm
 

*Drążarka – obrabiarka służąca do drążenia otworów i wgłębień w twardych materiałach, których obróbka skrawaniem jest bardzo trudna lub niemożliwa. Można na nich wykonywać otwory o nieregularnych kształtach nawet o średnicy 0,05 mm, można wycinać dowolne, skomplikowane kształty. Elektrodrążarkami można obrabiać tylko materiały, które są przewodnikami prądu elektrycznego jak węgliki spiekane, stal hartowaną i inne metale.

Dzięki realizacji projektu „Wzrost innowacyjności i wprowadzenie nowatorskich rozwiązań technicznych w firmie BUD-EXPERT poprzez zakup Drutowego Centrum Elektroerozyjnego i przebijarki” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego została wprowadzona nowa usługa polegająca na wysoko precyzyjnym cięciu w 3 wymiarach.